inspira

Zimą pamiętaj o empatii!

czwartek, 01 marzec 2018 09:24 Dział: Miasto
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dziś pierwszy dzień meteorologicznej wiosny, ale pogoda nadal zimowa. Temperaturowy rekord padł dziś nad ranem w Stuposianach na Podkarpaciu. O godzinie 5.00 nad ranem termometry pokazały tam -28,7 stopni Celsjusza, ale w Chełmie też było bardzo zimno. O tej samej porze słupki rtęci wskazywały u nas -18 stopni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej także na dziś ostrzega przed niskimi temperaturami we wszystkich województwach. Uważajcie zatem na drogach i chodnikach. Po zimnej nocy miejscami jest bowiem bardzo ślisko. 

Na czas mrozów, które mogą utrzymywać się do weekendu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed czadem. Niestety zawsze w sezonie grzewczym jest on przyczyną tragedii. Pamiętać należy o właściwej wentylacji w mieszkaniu.

Niska temperatura może być zabójcza dlatego należy wykazać się empatią także względem tych, którzy domów nie mają. W razie potrzeby nie bójmy się dzwonić pod nr 112, bo taki telefon może uratować komuś życie.

Jak podają służby, od 1 listopada 2017 r. z wychłodzenia zmarło w Polsce aż 61 osób. Według danych Państwowej Straży Pożarnej, od początku sezonu grzewczego w wyniku zatrucia czasem zmarły 53 osoby.

Skomentuj