inspira

Kolejny sprawca rozboju zatrzymany

piątek, 23 marzec 2018 08:43 Dział: Miasto
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Chełmscy kryminalni zatrzymali drugiego ze sprawców rozboju, do którego doszło w ubiegłym tygodniu. To 22-letni mieszkaniec Chełma. Mężczyzna ukrywał się przed funkcjonariuszami w mieszkaniu swojej znajomej. W tej sprawie tymczasowy areszt został zastosowany już wobec 23-latka, z którym wspólnie zaatakowali dwóch mężczyzn i skradli im pieniądze w kwocie 38 tys. zł. Dzisiaj 22-latek zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Ustalenia policjantów kryminalnych z chełmskiej komendy doprowadziły do zatrzymania wczoraj 22-latka. Młody mieszkaniec Chełma podejrzewany jest o dokonanie rozboju, do którego doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Chełma. Mężczyzna wspólnie z 23-latekiem zaatakowali i okradli dwóch mieszkańców województwa mazowieckiego. Ich łupem padły pieniądze w kwocie 38 tys. zł. Starszy ze sprawców zatrzymany został w miniony piątek na terenie Lublina. Był poszukiwany dwoma listami gończymi za wcześniejszy rozbój i kradzież z włamaniem. Ma do odbycia karę ponad 5 lat pozbawienia wolności. Wobec niego Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Drugi ze sprawców ukrywał się przed policjantami w mieszkaniu swojej znajomej na terenie Chełma. 22-latek nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy i w chiwli zatrzymania był bardzo zaskoczony. Chełmianin mimo młodego wieku ma już na swoim koncie notowania za przestępstwa przeciwko mieniu, wolności, życiu i zdrowiu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Skomentuj