inspira

SM ma pełne ręce roboty

wtorek, 17 kwiecień 2018 09:12 Dział: Miasto
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad 8 tysięcy zleceń, z czego co czwarta, to interwencja zrealizowana wieczorem i w weekendy  -  tak było w 2017 roku. Pracownicy Grupy Konserwacyjnej Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej nie narzekają na brak zajęcia, a mieszkańcy spółdzielni zawsze mogą liczyć na pomoc przy pracach remontowych i naprawach instalacji elektrycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania.

Na tym jednak nie koniec - oprócz zadań wynikających z bieżącego utrzymania zasobów mieszkaniowych świadczone są także usługi na rzecz wspólnot, firm i osób prywatnych w zakresie udrożnienia kanalizacji sprzętem "WUKO", koszenia traw i transportu.

W skład CHSM wchodzi 196 budynków o 8 682 mieszkaniach, z czego najstarszy oddano lokatorom w 1961 roku. Tak wielka ilość mieszkań i bloków wymaga stałej kontroli, konserwacji i napraw. Dlatego nie dziwi ubiegłoroczna statystyka podsumowująca ilość zleceń wykonanych przez  Grupę Konserwacyjną CHSM – było ich dokładnie  8.119, co oznacza 22 prace wykonane dziennie, także w niedziele i święta.

Warto podkreślić, że CHSM stale inwestowała w sprzęt i ludzi. Dzięki temu większość prac spółdzielnia wykonuje samodzielnie bez potrzeby zlecania robót firmom zewnętrznym. Przekonali się o tym w pełni mieszkańcy osiedla „Słoneczne” na którym zmorą były problemy z  instalacjami kanalizacji sanitarnej. Do niedawna naprawy zlecano na zewnątrz. Ale to już przeszłość - dzięki własnej kamerze, którą wprowadzono do kanałów, skontrolowano instalacje, szybko znaleziono usterki i wykonano naprawy.

W  2017r. Grupa Konserwacyjna  wykonała prace remontowe instalacji wodociągowych, elektrycznych, kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania na sumę ponad 181 tysięcy złotych, które wpłynęły na konto CHSM.

Skomentuj