inspira

Miasto zaprasza na obchody 3 Maja

czwartek, 03 maj 2018 09:25 Dział: Miasto
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prezydent Miasta Chełm Agata Fisz zaprasza na uroczystości związane z obchodami Święta 3 Maja w naszym mieście.

O godzinie 9.00 w Bazylice Narodzenia NMP rozpoczęła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpi złożenie wieńców przy pomniku Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz przy Krzyżu Niepodległości na Górze Chełmskiej.

O 10.30, odegraniem Hejnału Miasta Chełm rozpoczną się uroczystości na Placu Łuczkowskiego – złożenie meldunku Garnizonu Chełm, podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu, wystąpienie Prezydenta Miasta, odczytanie Apelu Pamięci, salwa honorowa oraz złożenie wieńców i wiązanek przy Pomniku Niepodległości i defilada wojskowa.

O 11.30 rozpocznie się część artystyczna złożona m.in. ze wspólnego śpiewania pieśni i piosenek o charakterze patriotycznym. Będzie też poczęstunek w postaci tradycyjnej, wojskowej grochówki.

W uroczystościach patriotycznych udział weźmie Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej, Szwadron Rekonstrukcyjny Oddziału Kawalerii II Rzeczpospolitej, Chełmskiego Stowarzyszenia Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej – Edukacja – Historia – Kultura z Janowa koło Chełma.

Foto: Fotomotyw, Grzegorz Chwesiuk

Skomentuj