inspira

Odszedł ks. Krzysztof Kwiatkowski

czwartek, 21 czerwiec 2018 09:30 Dział: Miasto
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po ciężkiej chorobie, w wieku 42 lat zmarł wikariusz parafii św. Agnieszki w Lublinie ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski, który przez dwa lata pełnił posługę wikariusza w parafii Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie.

W czerwcu 2003 roku został skierowany na studia w zakresie nauk humanistycznych, w październiku 2003 r. rozpoczął studia magisterskie na kierunku filologia polska na KUL. We wrześniu 2003 roku otrzymał mianowanie na duszpasterza akademickiego UMCS. Później był rezydentem w parafii Dąbrowica, wikariuszem parafii św. Józefa w Łęcznej, a od 2004 r. pełnił misję w diecezji Fréjus-Toulon we Francji.

Po powrocie do kraju w czerwcu 2008 roku został wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Lublinie. Ostania parafia, w jakiej pracował od 1 lipca 2016 r., to parafia św. Agnieszki w Lublinie.

Pogrzeb ks. Krzysztofa odbędzie się w sobotę 23 czerwca o godz. 11.00 w parafii św. Agnieszki w Lublinie. Po Mszy św. nastąpi złożenie ciała Zmarłego kapłana na cmentarzu przy parafii św. Agnieszki w Lublinie.

(za gosc.pl)

Skomentuj