inspira

Kasjerka w zmowie

wtorek, 03 lipiec 2018 09:16 Dział: Miasto
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Za oszustwa odpowiedzą cztery osoby zatrzymane w minioną sobotę przez chełmskich policjantów. Zarzuty usłyszała kasjerka sklepu oraz trójka jej „klientów”, którym kobieta skanowała towary nie naliczając ceny. Łupem oszustów padły artykuły spożywcze i przemysłowe na kwotę niemal 500 zł. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

W sobotę wieczorem policjanci zostali poinformowani, że w jednym z chełmskich sklepów na gorącym uczynku zostały ujęte cztery osoby podejrzewane o kradzież. Na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili, że jedną z ujętych osób jest  kasjerka sklepu, 47-letnia mieszkanka gminy Chełm. Jak się okazało,  nie naliczała cen za towary dla trójki klientów: 21 letniego mieszkańca Chełma, 20 letniej mieszkanki Chełma oraz 21 letniej mieszkanki gminy Turobin.

Kasjerka, znajdujące się na taśmie towary trójki wymienionych klientów  skanowała ceny, jednak nie podliczała wartości zakupu do rachunku. Trójka młodych osób podchodziła do kasy oddzielnie, aby nie wzbudzać podejrzeń. Łupem oszustów padły artykuły spożywcze i przemysłowe na kwotę niemal 500 zł.

Cała czwórka została zatrzymana i usłyszała zarzuty oszustwa. Teraz policjanci sprawdzają, czy osoby te już wcześniej nie okradali tego sklepu w podobny sposób.  
 
Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Skomentuj