inspira

Juszczak odchodzi! PSL w rozsypce?

piątek, 03 sierpień 2018 09:14 Dział: Miasto
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Coś się zaczyna i coś się kończy i tak się stało z moją współpracą z Polskim Stronnictwem Ludowym, w którego szeregach przez 20 lat miałem przyjemność pracować.” - napisał wczoraj na swoim profilu w portalu społecznościowym Artur Juszczak.

„Przez te wszystkie lata zaznałem zarówno szereg wzlotów jak i upadków, poznałem tajniki pracy samorządowej ale przede wszystkim praca w PSL umożliwiła mi rozwój. W dniu wczorajszym na posiedzeniu Zarządu Organizacji Grodzkiej Polskiego Stronnictwa złożyłem rezygnację ze współpracy- „oddałem legitymację partyjną”.”- czytamy dalej.

Jaki jest powód tej decyzji? „Rozminęliśmy się w poglądach i w metodach prowadzenia obecnej kampanii wyborczej. Różnica odnośnie wielu spraw politycznych spowodowała, że już ciężko było udawać że gramy w jednej drużynie i dlatego wraz z rodziną podjąłem decyzję o odejściu. Odchodząc z partii zostawiam za sobą w końcu 20 lat pracy dla stronnictwa, to stąd miałem przyjemność dwukrotnie startować jako kandydat do Sejmu RP, czterokrotnie do Rady Miasta Chełm (dwa razy z powodzeniem), pełniłem też wiele zaszczytnych dla mnie funkcji byłem v-ce prezesem organizacji powiatowej Forum Młodych Ludowców, Prezesem Koła PSL, członkiem Zarządu oraz Prezydium ZG PSL w Chełmie a w ostatnim czasie v-ce Prezesem ZG PSL.”

„Kończąc swoje rozważania i przemyślenia dziękuję wszystkim których spotkałem na swojej drodze w organizacji i życzę powodzenia w nadchodzących wyborach samorządowych.” – napisał Juszczak.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, głównym powodem podjęcia tej mocno zaskakującej decyzji, były ostre tarcia Juszczaka i wielu innych członków chełmskiego PSL z wpływowym wciąż Józefem Górnym. „Obecny wiceprezydent miasta forsował swoją kandydatkę na fotel prezydenta, bo zdaje sobie sprawę, że sam nie ma żadnych szans, a wciąż jest łakomy na władzę. Nie słuchał nas przy tym upierając się wyłącznie przy swoim zdaniu.”- usłyszeliśmy od jednej z dobrze poinformowanych osób. „Wielu z nas uważa natomiast, że jego czas się skończył i pora zaufać innym, młodszym członkom chełmskiego PSL”.

Jak udało się nam ustalić odejście Artura Juszczaka może być zaledwie początkiem rezygnacji i odejść w lokalnych strukturach „zielonych”, co ewidentnie prowadzić może do rozłamu.

 

Foto: profil facebookowy Artur Juszczak

Skomentuj