inspira

Miasto pozyskało miliony na inwestycje

piątek, 21 wrzesień 2018 08:28 Dział: Miasto
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

UM Chełm pozyskał 2,5 miliona złotych na przebudowę basenu przy SP 8 oraz 5 milionów na projekt remontu i doposażenia szkół zawodowych i technicznych.

Złożony jeszcze w marcu projekt do programu „Sportowa Polska” został zaopiniowany pozytywnie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, na którego stronie internetowej pojawiły się w tym tygodniu protokoły z posiedzeń w sprawie zaopiniowania złożonych wniosków.

Miasto ubiegało się o kwotę 2.5 mln zł i wszystko wskazuje, że taką właśnie kwotę otrzyma z ministerstwa. Jeszcze w ubiegłym roku przeprowadzono prace polegające na budowie nowego zadaszenia basenu, wymianie okien, a w budżecie na rok bieżący zabezpieczona została kwota miliona złotych na dalsze prace. Otrzymane z ministerstwa dofinansowanie pozwoli miastu wyłonić wykonawcę kolejnego etapu inwestycji i planować dalszą część przebudowy.

Przed kilkoma dniami zatwierdzony został także projekt UM dotyczący szkół zawodowych i technicznych (prace budowlane i zakup nowoczesnego wyposażenia placówek). Wartość tego zadania to około 5 milionów złotych, a w tym wypadku środki pochodzić będą z dotacji strukturalnych Unii Europejskiej.

Skomentuj