inspira

1,5 promila przy opiece nad 1,5 córką, policja zatrzymała nietrzeźwą matkę

wtorek, 25 wrzesień 2018 08:08 Dział: Miasto
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie miała 20-letnia matka, która opiekowała się swoją niespełna półtoraroczną córką. Policjanci znaleźli ją i dziecko w jednym z mieszkań na terenie Chełma. Kilka godzin wcześniej zgłoszone było jej zaginięcie. Kobieta po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty. Narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

W miniony piątek dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 20-letniej mieszkanki Chełma i jej 15-miesięcznej córeczki. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kobieta wraz z dzieckiem opuściła mieszkanie i nieznane jest miejsce jej pobytu.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Jeszcze tego samego dnia znaleźli zaginioną, która wraz z dzieckiem przebywała w jednym z mieszkań na terenie Chełma. Jak się okazało kobieta była nietrzeźwa. Badanie wykazało, że miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali 20-latkę. Dziecko nie odniosło obrażeń i po badaniach lekarskich zostało przekazane pod opiekę personelu chełmskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Następnego dnia, już po wytrzeźwieniu, kobieta usłyszała zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Skomentuj