inspira

Miliony dla chełmskich szkół technicznych

środa, 26 wrzesień 2018 12:29 Dział: Miasto
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W miniony wtorek Prezydent Agata Fisz podpisała umowę na kolejne środki pozyskane z funduszy unijnych. Tym razem chodzi projekt o wartości ponad 5 mln złotych, z czego prawie 4.5 mln pochodzi właśnie z dofinansowania unijnego.

Przedsięwzięcie dotyczy prac budowlanych i zakupu wyposażenia dla 6 chełmskich szkół zawodowych i ustawicznych. Powstać tam mają nowe pracownie, w tym laboratoria komputerowe, pracownie mechaniczna samochodowa i mechatroniki, pracownia gastronomiczna. Cześć szkół otrzyma nowoczesny sprzęt i oprogramowanie mające służyć do nauki zawodów, w tym: technik bhp, ochrony, spedycji portów i terminali, górnik, technik elektryk, mechatronik, teleinformatyk itd.

Projekt dotyczy działań, których celem jest podnoszenie poziomu kształcenia technicznego młodzieży. Będzie to miało istotny wpływ na kształtowanie się lokalnego rynku pracy.
Oprócz tego, o czym pisałam nie tak dawno, powstanie w naszym mieście Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej pełniące m.in. funkcję inkubatora przedsiębiorczości oraz wdrażany będzie program dofinansowań dla osób tworzących nowe firmy.

Te przedsięwzięcia również współfinansowane będą w ramach pozyskanych dofinansowań ze środków UE.

Projekt, na który wczoraj podpisana została umowa dotyczy szkół: Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych, Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych, Centrum Kształcenia Praktycznego w Chełmie i Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Skomentuj