inspira

Krypty pod Bazyliką NMP otwarte dla zwiedzających!

piątek, 28 wrzesień 2018 08:44 Dział: Miasto
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Krypty pod Bazyliką NMP - to niesamowite miejsce już dziś i jutro będzie można odwiedzić i zobaczyć!

Właśnie w piątek, po raz pierwszy, udostępnione do zwiedzania zostanie podziemne miejsce spoczynku dawnych biskupów, duchownych i innych dostojników związanych z miastem. Wejścia odbywać się będą dziś i jutro (28 i 29 września), co godzinę, od 10.00 do 17.00, a „wejściówkami” będą zakupione „cegiełki”, z których dochód sfinansuje dalsze prace w Bazylice.

Dwudniowe zwiedzanie krypt to tylko zapowiedź nowej atrakcji turystycznej o jaką wzbogaca się nasze miasto. W kryptach wciąż trwają prace archeologiczne i budowlane. Po ich zakończeniu miejsce to będzie stale udostępniane do zwiedzania. Jeśli ktoś znajdzie czas w najbliższych dniach, bez wątpienia warto zobaczyć ten niedostępny wcześniej fragment niezwykłej historii naszego miasta.

Czasowe udostępnienie do zwiedzania krypt związane jest odbywająca się w ChBP trzydniową konferencją „Góra katedralna w Chełmie. Pomiędzy współczesnością, historią i archeologią”, która poświęcona jest historii „Górki” oraz prowadzonym tam przez ostatnie lata pracom badawczym.

Polecamy!

Skomentuj