inspira

Zakupy w Galerii Chełmskiej już za rok!

czwartek, 04 październik 2018 09:13 Dział: Miasto
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

To już pewne! Jeszcze w listopadzie rozpocznie się budowa długo oczekiwanej Galerii Chełm. Grupa Acteeum przygotowuje już grunty pod inwestycję zlokalizowaną pomiędzy ulicami Lubelską a Rejowiecką i ogłasza przetarg na głównego wykonawcę kompleksu handlowego. Jest już także pozwolenie na budowę centrum, które kosztować będzie 30 milionów euro. Wczoraj w Urzędzie Miasta odbyło się kolejne spotkanie dotyczące realizacji inwestycji, w którym udział wzięli m.in. Prezydent Agata Fisz oraz Tomasz Szewczyk- prezes Acteeum Central Europe, która odpowiada za budowę galerii.

Przypomnijmy, że na działce o powierzchni 5,5 ha powstać ma nowoczesne centrum handlowe o powierzchni 21 tys. mkw w którym znajdzie się około 50 lokali handlowo – usługowych znanych marek. Pracę w kompleksie znaleźć ma około 500 osób, a koszt budowy to prawie 120 milionów złotych.

W ramach inwestycji, która zakończyć się ma w październiku przyszłego roku zaplanowano także parking na ponad 500 miejsc postojowych oraz zmianę infrastruktury przylegających do galerii ulic. Miasto zobowiązało inwestor do remontu ponad kilometra ulicy Lubelskiej oraz wybudowania ścieżki rowerowej, która połączy Park Wodny z rondem Dmowskiego.

Skomentuj