inspira

ChDK otwiera się na dorosłych

niedziela, 25 luty 2018 17:41 Dział: Kultura
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Projekt Chadek 18+ to nowa propozycja Chełmskiego Domu Kultury dla dorosłych. Dotychczas działalność instytucji była kojarzona z ofertą edukacyjną skierowaną do dzieci. Natomiast od marca Chełmski Dom Kultury zaprasza na zajęcia, przygotowane specjalnie z myślą o „trochę starszej młodzieży”. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Pracownia Witrażu - NOWOŚĆ

Tutaj uczestnicy nauczą się ciąć szkło, poznają niezbędne do tego narzędzia, nauczą się bezpiecznie je użytkować oraz samodzielnie wykonają witrażowe ozdoby  i drobne elementy dekoracyjne. Witraż to niezwykle barwna sztuka i rzemiosło, a prowadząca zajęcia Anna Szumera, gwarantuje wysoki poziom merytoryczny. Koszt miesięczny zajęć: 60 zł. Spotkania: środa, g.17.00 - 19.30.

Zajęcia tkackie w Pracowni Tkaniny Artystycznej ABAKAN 

Uczestnicy zajęć prowadzonych przez Elizę Kalman w Pracowni Tkaniny Artystycznej ABAKAN  zapoznają się z pracą na ramie tkackiej w technice gobelinowej. Zajęcia skierowane są do wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z tkactwem.  Docelowo wszyscy wykonają gobeliny wg własnego projektu, tworząc obrazy  odwzorowane na tkaninie lub formy użytkowe. Koszt miesięczny zajęć:  40 zł. Spotkania: wtorek, g. 18.00 – 21.00. UWAGA: istnieje możliwość uruchomienia wcześniejszej grupy, od godz. 14.00 (przy zapisach proszę wskazywać, czy są państwo zainteresowani grupą o godz. 14.00 czy o 18.00).

Grupa Alternatywa

Natomiast osoby zainteresowane bardziej tradycyjnymi zajęciami artystycznymi mogą zgłosić się do grupy Alternatywa, działającej przy Pracowni Twórczej ChDK. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami plastycznymi, będą doskonalić posiadane już umiejętności i rozwijać swój talent. Koszt miesięczny zajęć: 50 zł. Spotkania: poniedziałek, g. 18.00 – 22.00.

Wszystkie pracownie są otwarta  dla pasjonatów twórczego działania. Tutaj znajdą miejsce do kreatywnych działań i realizacji pomysłów, w gronie osób o takich samych zainteresowaniach. Chełmski Dom Kultury zapewnia materiały i narzędzia do pracy.

Taniec Ludowy

Świetną propozycją dla osób, które chciałyby się poruszać i aktywnie spędzić czas jest nauka tańca. W tym zakresie ChDK ma wieloletnie doświadczenie i tradycję, dlatego w projekcie Chadek 18+ nie mogło zabraknąć zajęć tanecznych. Osoby czynne zawodowo, którym na co dzień brakuje czasu na dodatkowe aktywności, zapraszamy do grupy dorosłej przy Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej.  Zajęcia prowadzi Mariola Piędzia, kierownik zespołu.

Taniec Towarzyski

Ponadto zapraszamy na naukę tańca towarzyskiego użytkowego. Tym razem zajęcia dla dorosłych będą prowadzone na dwóch poziomach zaawansowania: dla początkujących i średniozaawansowanych.  Młody, ale mimo to doświadczony i pełen pasji instruktor, Michał Łokiński wprowadzi uczestników w tajniki podstawowych stylów  tanecznych. Koszt miesięczny zajęć: 100 zł/ para. Spotkania: środa, 18.00 – 19.30 grupa początkująca, 19.30 – 21.00 grupa średniozaawansowana.

Chadek Musical Academy

Dla osób zainteresowanych różnorodną ofertą doskonałą odpowiedzią będzie udział w zajęciach dorosłej grupy Chadek Musical Academy. Te odbywają się w sobotnie popołudnia.  W każdym tygodniu grupa praktykuje dwie, z prowadzonych trzech, form zajęciowych: aktorską z Adrianem Wiśniewskim, taneczną z  Jackiem Wazelinem  i wokalną z Kamilem Dominiakiem lub Agnieszką Kowalską. Koszt miesięczny zajęć:  120 zł. Spotkania: sobota, g. 14.30 – 17.45.

Wszystkie warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych i starszej młodzieży. Udział w nich nie wymaga żadnych wcześniejszych umiejętności, wystarczy chęć, twórczy zapał i dobry humor.

Zapisy prowadzone są w ChDK pod 82 563 00 81 lub poprzez na stronie placówki.

 

Skomentuj