inspira

Dołącz do Niezłej Sztuki

niedziela, 06 maj 2018 23:29 Dział: Kultura
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Robisz coś fajnego lub masz ciekawe pomysły, jak rozbudować imprezę o kolejne wydarzenia? Zgłoś się do nas. Razem możemy więcej ! Zgłoś się i dołączy do II edycji Festiwalu „Niezła Sztuka”, który odbędzie się w ostatni weekend czerwca (22-24 czerwca). Napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Szczegóły na stronie http://www.niezlasztuka.org. Zapraszamy!

Niezła Sztuka to nieformalna grupa osób, które spotkały się, żeby wspólnie  stworzyć w Chełmie niezależną platformę prezentacji artystycznych. W trakcie planowania Efektem ich wspólnej pracy był ubiegłoroczny, dwudniowy festiwal , który odbył się na placu Łuczkowskiego.

2 dni, 5 koncertów, 8 wernisaży, pokazy, performance, seans filmowy a nawet wycieczka uliczkami śródmieścia – w sobotę i niedzielę (1-2 lipca 2017) Chełm opanowały zjednoczone siły artystów wszelkiej maści w ramach niezależnego Festiwalu Niezła Sztuka i Ty.

Można było słuchać, oglądać, dotykać, podpatrywać a przede wszystkim spotykać się z chełmskimi twórcami, a przede wszystkim zobaczyć co skrywają w szufladach, jakie mają pasje i co ich na co dzień kręci. Nie było czasu na nudę, bo wernisaż gonił wernisaż – przeważali fotograficy, którzy w kolejnych odsłonach dosłownie bombardowali widzów różnorodnością tematyki, technik wykonania i ekspozycji. Fotografie wisiały na latarniach, rusztowaniach, drążkach, rurkach i stelażach. Była też camera obscura w wersji XXXXXL więc każdy mógł wejść do aparatu otworkowego i poznać sposób jego działania, a potem, już z miniaturką, ruszyć w miasto i wykonać własne i niepowtarzalne foto. Na tym jednak nie koniec – był pokazy filmowego make-up'u i street artu, kawiarenka z szarlotką, wystawa grafiki w autosanie sprzed lat. A na tych wszystkich, którzy na pl. Łuczkowskiego, zobaczyli wszystko, co było do zobaczenia i usłyszeli wszystko, co było do usłyszenia, czekała wycieczka po Chełmie śladem starych kin – spacer, a w zasadzie podróż chełmskimi ulicami i zaułkami z historią pod rękę. Każdy dzień kończyła solidna dawka klimatycznej muzyki.

Masz zespół, grasz albo śpiewasz? Rysujesz lub malujesz? Piszesz do szuflady? Nieważne, czy interesujesz się fotografią, kinem, muzyką, tańcem, literaturą, sztuką plastyczną czy użytkową. Liczy się to, że masz talent, robisz coś co kochasz i chcesz się tym pochwalić. Możesz nie mieć miliona talentów, ale za to głowę pełną inspirujących pomysłów i chęć zmieniania Chełma.

Zgłoś się i dołączy do II edycji Festiwalu „Niezła Sztuka”, który odbędzie się w ostatni weekend czerwca (22 i 24 czerwca 2018r.). Napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Szczegóły na stronie http://www.niezlasztuka.org. Zapraszamy!

Skomentuj