inspira

Ulica krokodyli w ChBP

czwartek, 06 wrzesień 2018 09:20 Dział: Kultura
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na spotkanie z autorem wystawy fotograficznej ULICA KROKODYLI.WAW.PL Krzysztofem Miszułowiczem, które odbędzie się już dziś, 6 września 2018 r. o godz. 17.00 w Galerii Nova Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Partyzantów 40, Chełm).

Cykl czarno-białych fotografii, prezentowanych w ChBP, Krzysztof Miszułowicz wykonał na ulicy Chmielnej w Warszawie w latach w latach 2010-2012 i nawiązują do najbardziej fotograficznego opowiadania Brunona Schulza „Ulica Krokodyli”. Opisywaną przez Schulza transformację, jaka dokonała się w pierwszej połowie XX wieku w Drohobyczu, Krzysztof Miszułowicz odnalazł na Chmielnej. Głównymi bohaterami fotografii nie są przechodnie czy stali bywalcy na Chmielnej, lecz napisy na murach, afisze, reklamy, plakaty. Autor nie aranżował sytuacji i nie tworzył fotomontaży. Na zdjęciach jest to, co zarejestrował obiektyw aparatu.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spotkanie, podczas którego gość opowie o procesie tworzenia wystawy oraz chętnie odpowie na pytania uczestników.

Skomentuj