inspira

MDK i PTTK zapraszają miłośników piosenki turystycznej

wtorek, 18 wrzesień 2018 08:37 Dział: Kultura
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie, Zarząd Oddziału PTTK im. K. Janczykowskiego w Chełmie oraz Urząd Miasta Chełm zapraszają do udziału w III Przeglądzie Piosenki Turystycznej.

Wśród głównych założeń przeglądu znalazły się - popularyzowanie piosenki turystycznej w środowisku dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i innych placówek oświatowych, inspirowanie dzieci i młodzieży do rozwijania swoich talentów w zakresie piosenki turystycznej oraz integracja środowisk uczniów we wspólnym muzykowaniu

Do konkursu organizatorzy zapraszają zespoły, duety i solistów reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne, inne placówki oświatowe oraz jednostki organizacyjne organizacji skupiających młodzież z obszaru powiatu chełmskiego. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie i wykonanie dwóch piosenek o tematyce turystycznej opartych o teksty własne lub obce. Mile widziane piosenki własnego autorstwa związane z regionem lubelskim. Pisemne zgłoszenia zawierające adres szkoły, tytuły piosenek, imienny skład wykonawców, nazwisko opiekuna oraz wymagania sprzętowe (ilość mikrofonów, sprzęt odtwarzający) prosimy kierować na adres: Młodzieżowy Dom Kultury 22 - 100 Chełm, ul. Pocztowa 41 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. (82) 565 21 w terminie do dnia 10 października 2018 r.

Najlepsi wykonawcy w każdej grupie i kategorii wiekowej otrzymają nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa.

Przegląd rozpocznie się 17 października 2018 r. o godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie przy ul. Pocztowej 41, a harmonogram przesłuchań zostanie ogłoszony po wpłynięciu zgłoszeń.

Skomentuj