Drużyna kolarska Azart-Peleton Chełm 3 drużyną Międzynarodowych Maratonów Kresowych w Blu Maratonie w klasyfikacji generalnej.

Cały cykl 15 wyścigów odbywał się w północno-wschodniej Polsce oraz na Litwie i Białorusi. Niejednokrotnie startowali bardzo mocni zawodnicy z czołówki Litwy, Białorusi i Polski. Do klasyfikacji generalnej zaliczało się 8 najlepszych startów. Drużyna z Chełma na trasach wyścigów pokonała blisko 800 km.

Katarzyna Błaszczak, skończyła sezon na 2 miejscu open wśród kobiet a trzech mężczyzn było w pierwszej 11 klasyfikacji końcowej. Wszyscy z nich kończą ściganie na drugich miejscach w swojej kategorii wiekowej. Trzecie miejsce drużynowo w klasyfikacji generalnej jest naszym największym osiągnięciem w 8 letniej historii startów w Maratonach Kresowych.

Skład drużyny: Kasia Błaszczak, Janusz Wolanin, Krzysztof Grajczyk, Adam Chachaj, Wiesław Pawluk, Wiesław Wójtowicz.

Na dystansie półmaratonu w klasyfikacji generalnej ścigał się Wiesław Kociuba zajmując trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Daniel Adamczuk kończy wyścigi na 8 miejscu w swojej kategorii a Patryk Wolanin na 9 miejscu.

Jako drużyna zaistnieliśmy na trasach wyścigów godnie reprezentując chełmskich cyklistów w Polsce i niekiedy poza granicami.

Siedem medali zdobyli chełmscy strzelcy na Mistrzostwach Województwa w strzelectwie sportowym. Najlepszymi wynikami mogły pochwalić się Martyna Pastuszak i Aleksandra Wawron.

Tegoroczne Mistrzostwa przeprowadzone zostały na strzelnicy w Kęble, niedaleko Wąwolnicy (ok. 100 km od Chełma). Oddawano 60 ocenianych strzałów z odległości 50 metrów, obowiązywała postawa leżąc, bez podpórki. Pogoda w sobotę była zaskakująco słoneczna, przeszkadzał tylko porywisty momentami wiatr.

W łączonej kategorii seniorek i juniorek Aleksandra Wawron uzyskała 575 pkt, co dało jej złoty medal. Tuż za nią, ze stratą trzech punktów, sklasyfikowana została Julia Łoś. W konkurencji młodziczek i młodzików rezultatem 359 pkt wygrała Martyna Pastuszak przed Kacprem Zawistowskim (348). Miłosz Drozda (562) był drugi, zaś Bartosz Kaniewski trzeci (560) w kategorii juniorek i juniorów młodszych. Seweryn Jezierski w juniorach i seniorach zdobył srebrny medal (570).
Zawody były ostatnim sprawdzianem drużyny II Liceum Ogólnokształcącego (Natalia Kamińska, Julia Łoś, Aleksandra Dachnowska) przed centralnym finałem Srebrnych Muszkietów, który odbędzie się we wtorek, 16 października w Bydgoszczy.

Komplet wyników:

Karabin sportowy 40 strzałów leżąc, młodziczki i młodzicy
1. Martyna Pastuszak - 359
2. Kacper Zawistowski - 348
4. Michał Błaszczuk - 330
5. Kuba Krzeszczyk - 324
6. Nina Mioduchowska - 311

Karabin sportowy 60 strzałów leżąc, juniorki i juniorzy młodsi
2. Miłosz Drozda - 562
3. Bartosz Kaniewski - 560
4. Damian Siedlecki - 558
5. Hubert Kaniewski - 556
6. Robert Palladino - 523
8. Bartłomiej Borek - 496

Karabin sportowy 60 strzałów leżąc, juniorki i seniorki
1. Aleksandra Wawron - 575
2. Julia Łoś - 572
4. Magdalena Błażejewska - 557
5. Natalia Kamińska - 527

Karabin dowolny 60 strzałów leżąc, juniorzy i seniorzy
2. Seweryn Jezierski - 570

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie zaprasza 20 października na XXVI Miejskie Zawody Latawcowe. Początek rywalizacji o godz. 10 na torze modelarskim na osiedlu T. Kościuszki (pomiędzy SP Nr 6 i SP Nr 8). Zgłoszenia będą przyjmowane na miejscu startu, na pół godziny przed rozpoczęciem zawodów.

Zawody będą rozegrane w trzech kategoriach: latawce płaskie, latawce skrzynkowe i latawce elastyczne. W latawcowej rywalizacji mogą wziąć udział zawodnicy w wieku do 18 lat.

Przed rozpoczęciem lotów komisja sędziowska dokona przeglądu latawców zgłoszonych do zawodów i przyzna punkty (od 0 do 5) za: niekonwencjonalne rozwiązania techniczne, technologię wykonania, czyli sposób wykorzystania materiałów, pracochłonność, możliwość składania latawców do transportu, staranność wykonania oraz zdobienie latawca.

Natomiast podczas lotu oceniane będą: poprawność lotu (od 0 do 20 pkt.) i efekt specjalny np. zrzut ulotek, spadochroniarza lub mikroszybowca, za który, można otrzymać dodatkowo 5 pkt.

O miejscu w klasyfikacji końcowej decyduje suma uzyskanych punktów. W sprawach organizacyjnych można kontaktować się z pracownikami sekretariatu Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie, ul. Pocztowa 41, tel. 825652157. Szczegóły dotyczące zawodów można znaleźć na stronie internetowej MDK. W przypadku wystąpienia trudności przy budowie latawców, prosimy o kontakt z nauczycielem z pracowni modelarskiej.

Zawodnicy chełmskiego Dragona - Julia Łoś i Maciej Nowosad - uczestniczyli w dn. 20 - 23 września 2018 r. w Mistrzostwach Polski Juniorów w strzelectwie sportowym. Tegoroczna edycja tych mistrzostw odbyła się nad samym morzem, w Ustce.

Ciężkie warunki pogodowe - wiatr, deszcz i temperatura oscylująca w okolicach 4 st. Celsjusza nie sprzyjały zawodnikom. Mimo tego, w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc, rozgrywanej na dystansie 50 metrów, Julia Łoś zajmując 6 miejsce znalazła się w ścisłej czołówce krajowej karabinu juniorek. - Warto podkreślić, że w tej konkurencji Julia poradziła sobie znakomicie wziąwszy pod uwagę warunki pogodowe. Podobnie zresztą jak w karabinie dowolnym trzy postawy, gdzie w kwalifikacjach zrobiła również szósty wynik, zaś wiele zawodniczek kadry narodowej zwyczajnie poległo - mówi trener Jan Dąbski. - A wisienką na torcie jest jej nowy rekord życiowy w karabinie trzy postawy właśnie, 1116 pkt - dodaje.


Ponadto, drużyna Julia Łoś i Maciej Nowosad zajęła 8 miejsce w nowej konkurencji olimpijskiej karabinu pneumatycznego mix. Indywidualnie Maciej Nowosad najlepiej wypadł w karabinie pneumatycznym 60 strzałów, gdzie sklasyfikowany został na miejscu czternastym. - Tegoroczny występ juniorów ocenić należy jako bardzo udany - mówi trener Dąbski. - Ostatni raz, kiedy nasi zawodnicy zajęli tak wysokie lokaty na MPJ i zgarnęli aż 14 punktów we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży, miał miejsce jakieś 10 lat temu.

W zawodach udział wzięło 131 najwyżej klasyfikowanych zawodników i zawodniczek z 38 klubów z terenu całego kraju.

Drugi już raz zawodnicy chełmskiego Dragona uczestniczyli 29 września na II Memoriale strzeleckim im. mł. chor. Andrzeja Adamczyka i sierż. Pawła Legenckiego, rozegranym w Lublinie.
 
Rozgrywane były konkurencje kulowe oraz pneumatyczne. Wszyscy nasi zawodnicy wrócili z medalami. W kategorii karabinu pneumatycznego młodzików zwyciężyła Martyna Pastuszak. Damian Siedlecki był drugi w karabinie juniorów młodszych, natomiast Seweryn Jezierski trzeci w klasyfikacji seniorów.

Organizatorzy, KS Snajper Lublin, Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" i Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. 1 Pułku Legii Nadwiślańskiej Ziemi Lubelskiej zapewnili licznie dodatkowe atrakcje. Były to m.in. stoiska 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Jednostki Wojskowej Komandosów, wystawa tematyczna Instytutu Pamięci Narodowej, a także prezentacje historycznych mundurów i wyposażenia. Zadbano również o catering oraz słoneczną pogodę.

W minioną niedzielę zakończyły się, organizowane przez chełmski sportowy pub Champion, rozgrywki popularnego także w Chełmie e-sportu.

Zainteresowanie dorosłych mieszkańców naszego miasta przeszło najśmielsze oczekiwania, a do rywalizacji o cenne nagrody w turnieju przystąpiło w sumie prawie 50 osób. Zawodnicy podzieleni zostali na 6, sześcioosobowych drużyn, które w kolejne soboty września rozgrywały między sobą turnieje kwalifikacyjne. Finał rozegrany został w niedzielę, 30 września i przyniósł naprawdę dużo emocji.

Pierwsze miejsce i grę FIFA’19 na dowolną platformę wraz z bonem do Championa na 50 zł zdobył Gabriel Bielecki. Drugie miejsce i fotel gamingowy 4 kraft przypadły w udziale Radosławowi Klimukowi, a 3 miejsce premiowane piłką nożną Adidas zdobył Jakub Krasowski.

Uczestnikom i zwycięzcom pogratulowała Prezydent Miasta Chełm Agata Fisz, która objęła nad rozgrywkami Patronat Honorowy. Partnerem zmagań była też firma NetSpeed.

Gratulujemy!