Wczoraj do Rumunii, gdzie odbywają się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata U-23 w zapasach, udała się zawodniczka Cementu-Gryfa Katarzyna Kamińska.

Kasia już w czwartek, wśród najlepszych zawodniczek ze wszystkich kontynentów, stanie do walk o medal światowego czempionatu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Turniej Nadziei Olimpijskich na 100-lecie Niepodległości w mini zapasach o puchar Wójta Gminy Chełm Wiesława Kociuby pod taką nazwą w Strupinie Dużym rywalizowali uczniowie klas IV i V szkół podstawowych.

Specjalnymi gośćmi zawodów byli olimpijczycy Andrzej Głąb, Dariusz i Piotr Jabłońscy oraz Radosław Truszkowski. Po odśpiewaniu przez wszystkich hymnu narodowego oficjalnego otwarcia turnieju dokonali dyrektor Szkoły Ewa Grusza i Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba, który życzył młodym zawodnikom kultywowania idei olimpizmu, walki fair play oraz świetnej sportowej zabawy.

W zawodach wystartowało ponad 60 zawodniczek i zawodników z 6 szkól podstawowych.

Szkoły rywalizowały w dwóch grupach, każda runda składała się z trzech konkurencji mini zapasów.

Po emocjonujących pojedynkach wyłoniono zwycięzcę turnieju. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce SP w Tyszowcach - opiekun Daniel Chwastek, II miejsce SP w Okszowie – opiekun Agnieszka Madeja Dyńska, III miejsce SP w Strupinie – opiekunowie Emilia Wesołowska, Marcin Sadowski, IV miejsce SP w Stawie – opiekun Anna Gajewska, Miejsce V SP w Żółtańcach – opiekun Beata Sadowska i SP w Stołpiu Andrzej Hadam.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy dla szkół, a najlepsza trójka szkół  także puchary. Medale i puchary ufundowała Gmina Chełm.

Turniej organizowany był przez Biuro Promocji Gminy Chełm i Szkołę podstawową im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym.

Wszystkich młodych mieszkańców Gminy Chełm którzy chcieli by się sprawdzić i rozpocząć piękną przygodę z zapasami zapraszamy na bezpłatne treningi do szkoły w Strupinie, które prowadzi Marcin Sadowski.

Stu osiemdziesięciu zawodników zgromadził IV Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Zamość.
 
Zawodnicy z Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin SATORI z tego turnieju przywożą 12 pucharów w tym 3 za zajecie I miejsca: Zuzanna Jaszczuk, Mateusz Hurko i Fabian Nafalski, II miejsca Aleksandra Jaszczuk, Patrycja Mielniczuk, Ignacy Kulbaka, Dawid Wurszt, Kacper Nowak oraz III miejsca Aleksandra Antoniak, Mateusz Kulbaka oraz Jakub Grzegorzewski. Ponadto Patrycja Mielniczuk zajęła III miejsce w kata.
 
Wszystkim zawodnikom bardzo serdecznie gratulujemy. Był to pierwszy start w tym sezonie, który pokazał dobre przygotowanie zawodników do następnych zawodów.
Dziewiątego października 2018 r., w Bydgoszczy odbył się finał centralny 57. Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety 2018". Julia Łoś zdobyła indywidualnie srebrny medal, a II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie zajęło IV miejsce!
 
Srebrne Muszkiety są ogólnopolskimi zawodami zamkniętymi, tj. uczestniczą w nich tylko najlepsze drużyny wyłonione w drodze eliminacji wojewódzkich. Zawody organizowane są przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Kuratoria Oświaty, przy współpracy Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego MON, Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.
W tegorocznej edycji eliminacje przeszła drużyna II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie: Julia Łoś, Aleksandra Dachnowska i Natalia Kamińska.

W finale w klasyfikacji drużynowej II Liceum zajęło ostatecznie miejsce czwarte. W klasyfikacji indywidualnej Julia Łoś zdobyła srebrny medal. "Julia uzyskała świetny wynik. I po raz kolejny w sezonie poprawiła rekord życiowy" - mówi Jan Dąbski. "Przez blisko 30 lat nikomu z Chełma nie udało się stanąć na podium, a ona to zrobiła. Z kolei II Liceum ostatni raz tak dobry występ miało pięć lat temu. To naprawdę duże osiągnięcie drużyny dziewcząt, i oczywiście wielki sukces Julii" - dodaje.

Klasyfikacja drużynowa
4. II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie (Julia Łoś, Natalia Kamińska, Aleksandra Dachnowska) - 1775,9 pkt

Karabin sportowy 60 strzałów leżąc, dziewczęta
2. Julia Łoś - 102,5 100,2 100,7 101,2 102,8 101,3 - 608,7
14. Aleksandra Dachnowska - 96,6 100,5 98,2 97 97,7 98,2 - 588,2
16. Natalia Kamińska - 95,5 98,1 95,3 96,1 96,1 97,9 - 579,0

Drużyna kolarska Azart-Peleton Chełm 3 drużyną Międzynarodowych Maratonów Kresowych w Blu Maratonie w klasyfikacji generalnej.

Cały cykl 15 wyścigów odbywał się w północno-wschodniej Polsce oraz na Litwie i Białorusi. Niejednokrotnie startowali bardzo mocni zawodnicy z czołówki Litwy, Białorusi i Polski. Do klasyfikacji generalnej zaliczało się 8 najlepszych startów. Drużyna z Chełma na trasach wyścigów pokonała blisko 800 km.

Katarzyna Błaszczak, skończyła sezon na 2 miejscu open wśród kobiet a trzech mężczyzn było w pierwszej 11 klasyfikacji końcowej. Wszyscy z nich kończą ściganie na drugich miejscach w swojej kategorii wiekowej. Trzecie miejsce drużynowo w klasyfikacji generalnej jest naszym największym osiągnięciem w 8 letniej historii startów w Maratonach Kresowych.

Skład drużyny: Kasia Błaszczak, Janusz Wolanin, Krzysztof Grajczyk, Adam Chachaj, Wiesław Pawluk, Wiesław Wójtowicz.

Na dystansie półmaratonu w klasyfikacji generalnej ścigał się Wiesław Kociuba zajmując trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Daniel Adamczuk kończy wyścigi na 8 miejscu w swojej kategorii a Patryk Wolanin na 9 miejscu.

Jako drużyna zaistnieliśmy na trasach wyścigów godnie reprezentując chełmskich cyklistów w Polsce i niekiedy poza granicami.

Siedem medali zdobyli chełmscy strzelcy na Mistrzostwach Województwa w strzelectwie sportowym. Najlepszymi wynikami mogły pochwalić się Martyna Pastuszak i Aleksandra Wawron.

Tegoroczne Mistrzostwa przeprowadzone zostały na strzelnicy w Kęble, niedaleko Wąwolnicy (ok. 100 km od Chełma). Oddawano 60 ocenianych strzałów z odległości 50 metrów, obowiązywała postawa leżąc, bez podpórki. Pogoda w sobotę była zaskakująco słoneczna, przeszkadzał tylko porywisty momentami wiatr.

W łączonej kategorii seniorek i juniorek Aleksandra Wawron uzyskała 575 pkt, co dało jej złoty medal. Tuż za nią, ze stratą trzech punktów, sklasyfikowana została Julia Łoś. W konkurencji młodziczek i młodzików rezultatem 359 pkt wygrała Martyna Pastuszak przed Kacprem Zawistowskim (348). Miłosz Drozda (562) był drugi, zaś Bartosz Kaniewski trzeci (560) w kategorii juniorek i juniorów młodszych. Seweryn Jezierski w juniorach i seniorach zdobył srebrny medal (570).
Zawody były ostatnim sprawdzianem drużyny II Liceum Ogólnokształcącego (Natalia Kamińska, Julia Łoś, Aleksandra Dachnowska) przed centralnym finałem Srebrnych Muszkietów, który odbędzie się we wtorek, 16 października w Bydgoszczy.

Komplet wyników:

Karabin sportowy 40 strzałów leżąc, młodziczki i młodzicy
1. Martyna Pastuszak - 359
2. Kacper Zawistowski - 348
4. Michał Błaszczuk - 330
5. Kuba Krzeszczyk - 324
6. Nina Mioduchowska - 311

Karabin sportowy 60 strzałów leżąc, juniorki i juniorzy młodsi
2. Miłosz Drozda - 562
3. Bartosz Kaniewski - 560
4. Damian Siedlecki - 558
5. Hubert Kaniewski - 556
6. Robert Palladino - 523
8. Bartłomiej Borek - 496

Karabin sportowy 60 strzałów leżąc, juniorki i seniorki
1. Aleksandra Wawron - 575
2. Julia Łoś - 572
4. Magdalena Błażejewska - 557
5. Natalia Kamińska - 527

Karabin dowolny 60 strzałów leżąc, juniorzy i seniorzy
2. Seweryn Jezierski - 570