Marta Kiermacz-Abramek. Chełmianka pobiegnie w Tokio!

wtorek, 03 lipiec 2018 08:57 Dział: Sport
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zdobyła rekord Guinessa podczas tegorocznego Virgin Money London Marathon, z powodzeniem pracuje zawodowo w Londynie i staruje w największych imprezach biegowych na całym świecie. Poznajcie Państwo nietuzinkową osobę, szczęśliwą mamę i wspaniałego sportowca – pochodzącą z Chełma - Martę Kiermacz-Abramek.

Pani Marta to stała uczestniczka zawodów biegowych na całym świecie, w tym tych najbardziej prestiżowych jak Maraton Bostoński. Od roku jest także trenerem biegania i prowadzi grupę biegową dla kobiet. Zawodowo też łączy pasję z przyjemnością, pracując jako Life Success Coach.

„Swoja przygodę z bieganiem rozpoczęłam kilka lat temu, a zainspirowała ją do tego…biegająca sąsiadka. „Stawiając pierwsze kroki w bieganiu, nigdy nie przypuszczałam, że zmieni ono moje życie o 180 stopni. Mając mnóstwo obowiązków, małe dzieci, pracę, dom... bieganie o 5 rano było czystą przyjemnością, pewnego rodzaju terapią i aktywnym relaksem. Już to, że rosłam w siłę mentalnie – bo bieganie wymaga samodyscypliny, było moim wielkim sukcesem. Stałam się silniejsza, szczęśliwsza i pewna siebie. Powoli nawet zaczęłam marzyc o udziale w większych biegach, a nawet wielkich światowych maratonach.” Mówi Pani Marta.

Najpierw był maraton w Paryżu, a teraz już na rozkładzie aż 12 takich imprez – w Warszawie, Rzymie, Berlinie, Nowym Jorku (dwukrotnie), Londyn (4 razy), Chicago oraz wymarzony Boston.

„W 2015 roku zostałam szczególnie wyróżniona. Dostąpiłam zaszczytu niesienia polskiej flagi podczas ceremonii otwarcia największego biegowego święta w Central Parku – TCS New York City Marathon. Bezcenne uczucie! Nieść flagę, słyszeć jak spiker przedstawia mnie i moją biegową historię tysiącom zgromadzonych biegaczy z całego świata, a świadkami tej ceremonii są moi synkowie! Słysząc „Mamusiu, jesteśmy z Ciebie dumni!” poczułam się jak w raju.”

Jej cel to zostanie tzw. Six Star Finisher czyli ukończenie wszystkich biegów cyklu Abott World Marathon Majors. Do spełnienia marzeń brakuje już tylko ostatniej, szóstej gwiazdki.

Wszystko ziści się w marcu 2019 roku w Tokio, bo Pani Marta poinformowała właśnie na swoim profilu na Facebooku, że jej udział w tym biegu jest już oficjalnie potwierdzony.

Podziwiamy i życzymy sukcesów!

Wypowiedzi ze strony www.festiwalbiegowy.pl

Foto: Marta Kiermacz- Abramek Facebook

Skomentuj