Twierdza Chełm obroniona!

poniedziałek, 24 wrzesień 2018 11:13 Dział: Sport
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kolejny mecz u siebie i kolejne zwycięstwo! Chełmianka, pokonując wczoraj, w niezwykle prestiżowym meczu drużynę Wisły Puławy, utrzymała znakomitą passę meczów bez porażek na własnym stadionie. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył, niezawodny w tym sezonie, Mateusz Kompanicki.

Ekipa z Puław to zespół renomowany, który jeszcze niedawno grał dwie klasy rozgrywkowe wyżej. Dlatego też, mimo zwycięskiej passy, można się było tego spotkania obawiać. I rzeczywiście, goście z Puław okazali się drużyną bardzo silną i poukładaną taktycznie. Szybko zależało im na narzuceniu swojego stylu gry i zdominowaniu naszej ekipy. Udawało się częściowo, bo piłkarze Artura Bożyka także starali się stwarzać sobie sytuacje strzeleckie. Jedną z nich był, egzekwowany przez niezwykle skutecznego w tej rundzie Mateusza Kompanickiego rzut wolny w 23 minucie spotkania. Kapitan Chełmianki ustawił piłkę na 25 metrze od bramki Puławian, wziął rozbieg, huknął i za moment odbierał gratulacje od kolegów z drużyny i kibiców na Stadionie Miejskim. Wisła Puławy niemal od razu rzuciła się do odrabiania strat, a Chełmianka poniosła stratę osobową. Kontuzjowanego Kocoła zmienił w 42 minucie Zawiślak. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ jednak zmianie.

W drugiej odsłonie przewaga gości była momentami wręcz przytłaczająca, na co wpływ miała obrana przez trenera Bożyka taktyka. Mimo wielu groźnych sytuacji ze strony gości, Chełmianka obroniła wynik do ostatniego gwizdka sędziego i zdobyła kolejne cenne trzy punkty.

Skomentuj