MDK zaprasza na podniebne zawody

czwartek, 11 październik 2018 10:09 Dział: Sport
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie zaprasza 20 października na XXVI Miejskie Zawody Latawcowe. Początek rywalizacji o godz. 10 na torze modelarskim na osiedlu T. Kościuszki (pomiędzy SP Nr 6 i SP Nr 8). Zgłoszenia będą przyjmowane na miejscu startu, na pół godziny przed rozpoczęciem zawodów.

Zawody będą rozegrane w trzech kategoriach: latawce płaskie, latawce skrzynkowe i latawce elastyczne. W latawcowej rywalizacji mogą wziąć udział zawodnicy w wieku do 18 lat.

Przed rozpoczęciem lotów komisja sędziowska dokona przeglądu latawców zgłoszonych do zawodów i przyzna punkty (od 0 do 5) za: niekonwencjonalne rozwiązania techniczne, technologię wykonania, czyli sposób wykorzystania materiałów, pracochłonność, możliwość składania latawców do transportu, staranność wykonania oraz zdobienie latawca.

Natomiast podczas lotu oceniane będą: poprawność lotu (od 0 do 20 pkt.) i efekt specjalny np. zrzut ulotek, spadochroniarza lub mikroszybowca, za który, można otrzymać dodatkowo 5 pkt.

O miejscu w klasyfikacji końcowej decyduje suma uzyskanych punktów. W sprawach organizacyjnych można kontaktować się z pracownikami sekretariatu Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie, ul. Pocztowa 41, tel. 825652157. Szczegóły dotyczące zawodów można znaleźć na stronie internetowej MDK. W przypadku wystąpienia trudności przy budowie latawców, prosimy o kontakt z nauczycielem z pracowni modelarskiej.

Skomentuj